REVOTEK HAKKINDA

Revotek, sektöre yıllarını adamış, pek çok başarı elde etmiş kişilerin bir araya gelerek ileri teknolojik çözümler sunmak amacı ile kurulmuş bir firmadır.
Sektörün ihtiyaçlarını ve yeni teknolojileri takip eden gücü ile AR-GE çalışmalarına ayrı bir önem vermektedir.

Güç elektroniği sistemleri teknolojinin gelişmesiyle birlikte elektrik sektöründe gittikçe daha çok kullanılmakta ve daha önemli hale gelmektedir. Yüksek gerilim, orta gerilim, alçak gerilim, otomasyon veya aydınlatma sistemlerinde, kısacası elektriğin her alanında güç elektroniği teknolojisi kullanılmaktadır.

Orta gerilim dağıtım şebekelerinde ve trafo merkezlerinde bir besleme ve güç elektroniği sistemi olan akü ve redresör gruplarının kullanımı büyük önem arz etmektedir. Trafo veya dağıtım merkezlerindeki teçhizatların DC enerji ihtiyacını karşılayan, burada bulunan doğru akım yüklerine sürekli bağlı olan, sabit gerilimli, şebeke gerilimi değişimine göre otomatik regülasyonlu yarı iletken tabanlı bir redresörden ve akü gruplarından oluşan yapıya akü redresör grubu denir.

Akü redresör grupları bulunduğu trafo merkezindeki orta gerilim hücrelerinin motor ve açma-kapama bobinlerini, aydınlatma lambalarını, sinyal lambalarını vb. ekipmanları besler. Şebeke besleme gerilimi 220 VAC iken redresörün çıkış gerilimi 24 VDC, 48 VDC veya 110 VDC olabilir. Bu yapıları akü grubu ve redresör bölümü olarak iki kısımda gruplayabiliriz.